Koniec olejów Statoil w Polsce, początek nowych możliwości pod marką Fuchs

Koniec olejów Statoil w Polsce, początek nowych możliwości pod marką Fuchs
0905.2016
Koniec olejów Statoil w Polsce, początek nowych możliwości pod marką Fuchs

Istotną częścią naszej oferty, poza oponami, felgami i gąsienicami, są także oleje i smary. Dotychczas naszym kluczowym Partnerem w tym zakresie był skandynawski koncern Statoil. Teraz ulegnie to zmianie - dział olejowy koncernu Satoil został bowiem przejęty przez firmę Fuchs.

Z produktami Statoil związani byliśmy od samego początku ich obecności na polskim rynku, czyli od około 12 lat. Wszystko jednak się zmienia, we wszystkich branżach następuje konsolidacja marek i firm, w celu sprostania rosnącej konkurencji. Podobnie jest w branży olejowej.

W związku z takimi właśnie działaniami, dział olejowy Statoil został wydzielony z całego koncernu Statoil, a następnie odsprzedany innemu poważnemu i profesjonalnemu graczowi na rynku środków smarnych – firmie Fuchs. Od początku bieżącego miesiąca dział olejowy Statoil i organizacja Fuchs działają na rynku polskim i europejskim jako jeden organizm. Jesteśmy przekonani, iż takie połączenie pozwoli jeszcze bardziej wzmocnić pod względem technicznym oferowane przez nas produkty. Większa organizacja oznacza także szerszą gamę produktów i ich lepszą dostępność.

Stopniowo następować będzie zastępowanie produktów Statoil odpowiednikami sygnowanymi marką Fuchs. Będziemy na bieżąco informować o kolejnych olejach i smarach, które będą dostarczane pod nowymi nazwami.